OLEME KOOS ⟩ Aurora ja Daria lugu

Soovime, et Koht Pluss lisataks hotellid, spaad ja vaba aja veetmise kohad, kus inimesed saaksid kohtingul käia ega tunneks oma suhete pärast piinlikkust.

Koht plussi meeskond on viimased 9 kuud tegelenud meie perega liitumiskohtade otsimise ja kutsumisega, kuid on ka ise liituvaid kohti. Üks neist kohtadest meie teekonna alguses oli Osteria Moderna. Aurora Gette ja Daria Lobacheva on nii restorani omanikud kui ka kokad. Head lugemist ja tulge naistele külla!

Oleme alati unistanud oma kohast. Meile meeldib inimesi toita, midagi luua, fantaseerida, meeldib vaadata, kuidas inimesed saavad koos põhjusega või ilma. See on meie jaoks alati olnud midagi erilist – istuda laua taga, jagada toitu, suhelda. Restoranist on saanud meie kodu, kus võtame vastu külalisi ja jagame seda, mis meile kallis.

Meie restoran on itaaliapärane, kuid mitte traditsiooniline selle sõna tavapärases tähenduses. Meil ei ole tomati bruschettat ja pasta bologneset, sest Itaalia on nii mitmekesine, et see oleks riiklik kuritegu. Peame kinni Itaalia köögi põhiideest - toodete maitse puhtusest. Valmistamise lihtsus.

Üldiselt arvasime, et Tallinnas on vähe kohti, mis kuulutaksid end geisõbralikuks, kuid sooviksime, et kõik inimesed tunneksid end siin hästi ja turvaliselt, saaksid kohtingule tulla või kihlumist tähistada, et nad teaksid kindel, et keegi ei vaata viltu. Seetõttu proovisime meist teada anda oma Tinderi konto kaudu, kus meile soovitati Koht pluss.

Meie arvates on LGBTQ+ jaoks sõbraliku keskkonna pakkumine äärmiselt oluline. Esiteks peaksid inimesed teadma, et koht on turvaline, teiseks ei ole Eesti veel nii eelarvamustevaba ühiskond, mistõttu tasub meelde tuletada, et LGBTQ vähemused on olemas ja väärivad samu õigusi ja vabadusi. Võime öelda, et see on lihtsalt kleebis või lipp, et see ei muuda midagi, aga tegelikult muudab. Need on sammud, mis tunduvad vaid väikesed, kuid toovad kaasa suuri erinevusi.

Mõne rühma väljatoomine ei pruugi olla päris õige, kuid sellegipoolest on oluline ja vajalik deklareerida, et asutus, olgu selleks hotell, restoran või spaa, on avatud kõigile ja diskrimineerimisest vaba. Võite mitte liituda, kui te seda ei soovi. Sellest saab ka seisukohavõtt.

Soovime, et Koht Pluss lisataks hotellid, spaad ja vaba aja veetmise kohad, kus inimesed saaksid kohtingul käia ega tunneks oma suhete pärast piinlikkust.
Kas Sulle meeldis see artikkel?