VÄIKE JUUBEL ⟩ Koht plussiga liitus kahekümnes ettevõte

Täna sai Koht plussiga liitunud 20. ettevõte, mis tähendab, et tänasest oleme kolmes linnas: Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Alustasime oma tegevusega aasta 2021 lõpus. Meie eesmärgiks on panustada Eestil ühiskonda, et muuta ühiskond sallivamaks ja avatumaks LGBTQ+ ning neid ümbritsevate inimeste suhtes. Tahame luua LGBTQ-sõbralike kohtade võrgustiku ja läbi selle näidata riigile, et mainitud ettevõtmine väärtustab vähemusi ja on valmis nende õiguste eest seisma. Usume, et sellise asutuste andmebaasi loomine aitab teistel ettevõtetel muutuda vähemussõbralikumaks liitunud kohtade eeskujul.

Koht plussiga ootame liituma ettevõtteid üle terve Eesti. Ükski koht ei jää tähelepanuta. Oleme kindlad, et Eestis on juba palju vähemussõbralikke kohti. Meie sooviks on nende kohtade uksele lisada kleebis ning nad oma kodulehele märkida, et me kõik teaksime ja tunnustaksime neid toredaid sõpru.


Tänaseks meiega liitunud „Sveta“ - mis on rohkem kui baar. Sinna kuulub Tallinnas Vintage riiete pood, kogukonna baar ning plaadipood.

Odeon” - 2019. aastal loodud ODEON on loovatele kogukondadele pühendatud baar-restoran ja klubi. Selle aasta terve juuni kuu tähistas Odeon Pride-kuud huvitava programmiga, drag showde korraldamise ja LGBTQ-kogukonna DJ-dega.


Tartus on meie võrgustikuga liitunud Möku, Lokaal Pirigov ja Genialistide Klubi. Kõikide kohtade kohta kindlalt saab öelda, et need on kohad, mis oma tegude ja suhtumisega LGBTQ-kogukonda on juba ammu märki väärinud, jäi vaid neid märkida.


Värske tulija on Pärnu Krõhva Baar, mis on tegelikkuses ka galerii. Nagu nad ise ka kirjutavad, on sinna oodatud kõik inimesed veetma oma elu parimat aega. Pärnu Krõhva Baar avas oma uksed möödunud aastal 7. juulil, kuid juba siis pidasid nad kõrgetasemelisi üritusi LGBTQ-kogukonna artistidega. „Ühtlasi on meil plaan korraldada Pärnus esimene drag show, et igasugusele vabadusele sooidentiteedi ja seksuaalsuse osas veelgi tähelepanu pöörata.“ – kirjutas üks kaasomanikutest oma liitumis avalduses.


Kõikide meiega liitunud kohtadega saab lähemalt tutvuda Koht plussi Instagrami lehel.


Nn “geiturism” on praegu väga populaarne. LGBTQ+ inimesed valivad sageli oma reisisihtkohaks riigi, kus nad teavad, et neil on turvaline. Usume, et lisaks oma kohtade turvalisemaks muutmisele saame aidata Eesti majandusel koroonaviirusest tingitud kahjust taastuda. Võime näiteks võtta eeskujuks Rootsi, kes saab LGBTQ-sõbralikke kohti reklaamides ja populariseerides on toonud majandusele tohutult kasu. Jah, võib-olla ei ole mõju alguses nii suur, kuid abiks ikka, meie usume sellesse.


Räägime plaanidest.


Kevade lõpus liitus meiega turundusjuht Triini, kes tegeleb uute kohtade otsimisega. Plaanis on suurendada meie võrgustiku üle-eestiliselt ja lähitulevikus võtta suund ka Ida-Virumaa ja Narva poole. Loodame, et selle aasta jõuludeks saame midagi väga suurt ja ägedat koos teha.

2023.aasta suvel ootame Eestisse BalticPride´i. Selleks ajaks loodame, et oleme välja arendanud Koht plussi rakenduse. See annab meie külalistele turvalise kogemuse Eesti külastamiseks läbi mugava rakenduse.

Kindlasti ei ole Koht pluss lihtsalt MTÜ, mis kleepse jagab. Meeskonna kindel soov on meie liikmetele teha koolitusi, koos kohtade omanikega üle vaadata kohtade dokumendid (sh eeskirjad ja reeglid), eesmärgiga tuua esile võrdsed tingimused.

Tasub ka mainida, et käesoleva aasta juunil tegime Pride-kuu puhul koos liikmetega soodustusi ja koostasime ürituste kava koos kohtadega.

Koht plussist täpsemalt ja viimaste uudistega saab lähemalt tutvuda Koht plussi Instagrami lehel.

Kas Sulle meeldis see artikkel?